Kilka lat temu powstały drukarki DTG i stworzyły konkrencję dla sitodruku. Nadruki z początku istnienia technologi DTG prędko się spierały a odwzorowanie odcieni nie było zadowalające. Dzisiaj jest to już bezwzględnie inna jakość druku.
Technologia DTG jest stosunkowo młoda i dalej jeszcze sporo jest w niej do poprawienia. Mogę napisać iż osobiście jestem bardzo zadowolony ze swojej drukarki. Od jakiegoś czasu zacząłem wykorzystywać podkład również do białych koszulek i przez to nasycenie kolorów jest fantastyczne. Jakość tuszy też się poprawiła. Nareszcie można powiedzieć że nadruk na białej koszulce wcale nie odbiega od nadruku na czarnej koszulce.
Drukarki DTG uzupełniają warsztat drukarni i pozwalają na wydruk w przystępnej cenie koszulek w małych ilościach. Przeglądając codziennie internet napotkałem na parę wyliczeń rentowności nadruku na koszulkach sitodrukiem na tle DTG. Zależy to niewątpliwie od ilości kolorów pomimo tego dużo firm z branży nadruku na koszulkach uważa iż powyżej 50 koszulek drukują wyłącznie sitodrukiem.
Oczywiście każdy sam musi sobie taką kalkulację wykonać ale widać iż drukarka DTG jest zachwycającym i dzisiaj już wymaganym urządzeniem chcąc drukować również mniejsze ilości koszulek.