Znana z szokujących kampanii reklamowych marka złożyła wniosek o plajtę. Kultowa amerykańska sieciówka zmagała się z kłopotami od miesięcy. Sklepy z koszulkami AA przyniosły w II kwartale 2015 r. 19,4 mln dolarów straty i był to dziesiąty kwartał zakończony negatywnym rezultatem finansowym.
Znakiem rozpoznawczym American Apparel były zaczepne kampanie reklamowe nawiązujące bezpośrednio do seksu. Wizerunek został dodatkowo zszargany poprzez samego Dova Charneya, założyciela i wieloletniego szefa American Apparel. Z powodu oskarżeń pracowników o molestowanie seksualne pozostał z początku odroczony, a na koniec roku kategorycznie usunięty z własnej firmy.
Nie ulega kwestii skandaliczne kampanie reklamowe już nie starczą i firma musi rozmawiać z wierzycielami w sprawie redukcji zadłużenia. W meldunku informują iż udało osiągnąć się wstępne porozumienie z 95% wierzycieli, którzy są przychylni odpisać 200 mln dol. w obligacjach dla wymiany na aktywa marki.
Trzymamy kciuki bo dla nas ta marka to jakość i profesjonalizm. Nie wyobrażamy sobie istnienia bez koszulek American Apparel. To one wyznaczają dzisiaj podstawę naszej produkcji fajnych koszulek z nadrukiem.